מסנן מים


ומה בשבילך, מסנן מים או מי ברז?

לא פעם דנים בארץ בשאלה החשובה- האם מי הברז בטוחים לשתייה או שעדיף להתקין סוגים של מסנני מים. אף על פי שלמי הברז מתלווים גם חיידקים ולכלוך לא רצוי, עד היום הצליחו גם להבין את חשיבות הפלואוריד אשר במי הברז וכי הם אינם באמת מסוכנים לשתייה. אז מה עדיף? ההשוואה הגדולה אצלינו בפורטל לרוויה.

מסנני מים מול מים מהברז

  • על מי הברז ישנו פיקוח מחמיר מטעם משרד הבריאות ועל כן לא אמור להיות חשש מזיהומים מסוכנים או קיצוניים שאמורים להגרם למי ששותה אותם על בסיס יום יומי.
  • מצד שני, לא ניתן להתעלם מהעובדה שמי ברז הם לא פעם עכורים, מה שמעיד על ריבוי של רעלים, חיידקים ונגיפים, מתכות וכדומה שבהחלט עלולים לגרום לחולי רציני, מחלות קשות לתינוקות, סרטן ועוד.
  • בנוסף, מדינת ישראל שואבת את מי השתייה שלה מהכנרת, וכולנו יודעים שזה לא השימוש היחיד שלה.
  • כמעט כל אחד יודע שמים שהם תוצאה של מסנן מים או מטהרי מים הם טעימים הרבה יותר מאשר מי ברז. זה רק מחזק את העובדה שמי הברז כנראה אינם טהורים כפי שרוצים שנחשוב.
  • מסנני מים אפקטיביים במיוחד בסילוק הכלור והמלחים מהמים, מה שמשפיע רבות על הטעם שלהם ומשפר את כל חווית השתייה לאין ערוך.

מסנן מים – האם יש לו גם חסרונות?

את מסנן המים ניתן למצוא במגוון של צורות ולכן הוא מתאים לכל כיס, קטן כגדול. במבנים היותר מתקדמים שלו הוא מסוגל לסנן מהמים את המתכות והאבנית, החול והאצות, חיידיקים, יתושים ועוד. אז מה בכל זאת עשויים להיות חסרונותיו?

ראשית יש להבחין בין המסננים שממקמים בתוך קנקני השתייה העשויים פלסטיק בהם המים עומדים, לבין מסנני ברז ומיני ברים. הטענה כי מים עומדים שין להם את ה"הגנה" שהכלור מספק להם אינם ראויים לשתייה היא מוצדקת ויש לקחת אותה בחשבון. נטען גם כי חיידקים נוטים לפתח עמידות מסויימת לקרני ה-UV  כך שלמעשה המסנן איננו באמת תורם את חלקו לסינון המים.

למרבית המזל, לכל חסרון יש פתרון! את המסננים שבקנקן חשוב להחליף בתדירות גבוהה וגם את המים, ולבחור רק מתקנים שיש להם תו תקן ישראלי.

מחפש מסנן מים במבצע?

בוא לקחת אותו! השאר אצלינו בפורטל לרוויה כמה פרטים ונפנה אלייך מיד מתקיני מסננים ומיני ברים לקבלת כל המידע וגם הטבות לגמרי בחינם וללא כל התחייבות מצדך.


Tags: